Zorganizujemy dla Państwa niezapomniane wesele lub inną wyjątkową imprezę okolicznościową

Więcej

Atrakcje

Zobacz co jeszcze można zobaczyć w okolicy

Zamek Książąt Mazowieckich w Rawie

Miejscowość Niwna położona jest w północno-wschodniej części województwa łódzkiego na Równinie Łowicko-Błońskiej. Jest oddalona zaledwie kilka minut drogi od Rawy Mazowieckiej w której to znajdują się ruiny zamku książąt mazowieckich. Mimo iż do dzisiejszych czasów zachował się tylko fragment budowli warto zobaczyć pozostałości gotyckiej warowni z okresu średniowiecza. Sam zamek pełnił niegdyś funkcję obronną, a w późniejszym czasie stał się siedzibą Księstwa Rawskiego. W okresie letnim można zwiedzać odbudowaną basztę oraz obejrzeć ekspozycję znalezisk zgromadzonych podczas prac archeologicznych prowadzonych na ruinach.
www.zamkipolskie.com/rawa/rawa

Zalew „Tatar”

Atrakcją godną polecenia jest powstały w latach osiemdziesiątych sztuczny zbiornik wodny ,,Tatar”. Wchodzi on w skład kompleksu Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopnickiej i jest podzielony na dwie części. Jedną z nich stanowi rezerwat przyrody o powierzchni 18 hektarów, z drugiej zaś 55 hektarowej części w pełni rekreacyjnej mogą korzystać mieszkańcy jak i przybyli do miasta turyści. Do dyspozycji amatorów spędzania czasu wolnego nad wodą pozostają kajaki, łódki oraz rowery wodne, a także strzeżone kąpielisko z pobliską plażą. Zalesione otoczenie akwenu zachęca do pieszych bądź rowerowych wycieczek na świeżym powietrzu. Zalew ,,Tatar” jest idealnym miejscem do aktywnego spędzania czasu nie tylko w sezonie letnim.
www.rawamazowiecka.pl/1810,zalew-tatar

Aquarium Centrum Fit Rawa

Gdy aura na zewnątrz nie dopisuje można wybrać się na kryty basen w Aquarium Centrum Fit Rawa. Pływalnia oferuje także możliwość skorzystania z sali fitness czy z siłowni. Zaś w SPA znajdującym się na terenie centrum można zrelaksować się w saunie, łaźni oraz grocie solnej. W okresie zimowym czynne jest również zadaszone lodowisko dla zwolenników rekreacyjnej jazdy na łyżwach. Aquarium Centrum Fit Rawa jest miejscem w którym zarówno dorośli jak i dzieci znajdą dla siebie odpowiednią rozrywkę.
www.aquariumrawa.pl

Kolej wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała

Ciekawą atrakcją w okolicy Rawy Mazowieckiej jest kolej wąskotorowa łącząca Rogów z Rawą Mazowiecką i Białą Rawską. Utworzona przez wojska niemieckie początkowo służyła do przewozu rannych i zaopatrywania żołnierzy w żywność, broń czy amunicję, natomiast po zakończeniu I wojny światowej kolej przez wiele lat służyła PKP. Dziś jest cennym zabytkiem kolejnictwa i jedyną koleją wąskotorową w województwie łódzkim. W skład taboru wchodzą między innymi lokomotywy i wagony motorowe, wagony osobowe, wagony towarowe oraz pojazdy specjalne takie jak pługi odśnieżne czy drezyny.
kolejrogowska.pl

Arboretum

Sympatyków spędzania czasu na łonie natury zaciekawić może Rogowskie Arboretum mieszczące się jak sama nazwa wskazuje w Rogowie w powiecie brzezińskim. Ten niezwykły ogród w którym podziwiać można kolekcje niespotykanych gatunków drzew i krzewów pochodzących z dalekich zakątków świata jest częścią Leśnego Zakładu Doświadczalnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie. W jego skład oprócz ogrodu dendrologicznego wchodzi także Alpinarium oraz leśne powierzchnie doświadczalne. W Arboretum znajdują się cenne kolekcje roślin drzewiastych, kolekcje szklarniowe z bogatym zbiorem roślin tropikalnych oraz wiele ciekawych gatunków roślin z terenów górskich.
arboretum.sggw.pl

Dinopark w Kołacinku

Wymieniając atrakcje regionu łódzkiego nie sposób nie wspomnieć o miejscu skierowanym typowo dla najmłodszych milusińskich czyli o Dinoparku. Ten niezwykły Jurajsko-Botaniczny Park mieści się w Kołacinku niedaleko Brzezin i oferuje wiele niecodziennych atrakcji mogących zadziwić nie tylko dzieci. Na obszarze Dinoparku możemy podziwiać naturalnej wielkości modele dinozaurów żyjących w erze mezozoicznej. Przez ten niezwykły świat pradawnych stworzeń przeprowadzić nas może przewodnik, opowiadający o fascynującym życiu rozgrywającym się miliony lat temu. Oprócz terenu z prehistorycznymi figurami zwierząt sprzed lat do dyspozycji zwiedzających jest również Folwark Kołaciński, place zabaw czy piaskownica w której to zakopany został model szkieletu olbrzymiego dinozaura. Najmłodsze dzieci szczególnie zaciekawi Bajkowa Ścieżka na której można spotkać postacie z ich ulubionych bajek i opowiadań. Ze względu na mnogość atrakcji czas spędzony w Dinoparku na pewno będzie można zaliczyć do udanych!
www.dino-park.pl